Najpopularniejsze

3 kroki do szybkiej pożyczki dla zadłużonych

pożyczki dla zadłużonych

Problemy finansowe i wynikające z nich zaległości w spłacie nie znikają wraz z ich uregulowaniem. Informacje na ten temat widnieją w bazach nawet przez kilka lat, co skutecznie utrudnia uzyskanie zobowiązania w bankach i niektórych firmach pożyczkowych. Rozwiązaniem jest poszukanie instytucji, która nie posiłkuje się informacjami z BIK, ERIF czy KRD, a w zamian za to wymaga jedynie oświadczenia o dochodach.

Krok 1: wybranie korzystnej oferty

Przed osobami zadłużonymi również stoi duży wybór ofert firm pożyczkowych. Skierowane są do nich zarówno propozycje chwilówek, jak i pożyczek dla zadłużonych ratalnych, których uzyskanie wiąże się ze spełnieniem takich samych wymagań, jakie spełnić muszą osoby z dobrą zdolkredyty dla zadluzonych z windykacjanością kredytową. To oznacza, że warto pochylić się nad co najmniej kilkoma ofertami i porównać je, by wybrać taką, która maksymalnie dopasuje się do indywidualnej sytuacji finansowej i możliwości.

Krok 2: wypełnienie wniosku

To najłatwiejszy etap ubiegania się o pożyczkę dla zadłużonych. W formularzu konieczne jest wskazanie najważniejszych danych, takich jak imię i nazwisko, numer PESEL, numer i seria dowodu osobistego, adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail. Niezbędne będzie również wypełnienie oświadczenia, w którym należy wskazać wysokość dochodów oraz sumę miesięcznych wydatków.

Krok 3: dokładne zapoznanie się z warunkami umowy

Według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy na temat Chwilówki aż 25 proc. badanych, którzy skorzystali z szybkiej pożyczki dla zadłużonych tylko pobieżnie przejrzało umowę, a 17 proc. w ogóle jej nie czytało. Choć ustawa antylichwiarska coraz precyzyjniej reguluje działanie firm pożyczkowych, to informacje choćby o tym, czy wcześniejsza spłata zobowiązania nie jest obarczona dodatkowymi kosztami warto znać.