Najpopularniejsze

Jak spłacić świąteczną pożyczkę?

Zaciągnięcie zobowiązania na okres świąteczny to doskonałe rozwiązanie, o ile jest wcześniej dokładnie przemyślane. Wielu Polaków korzysta z możliwości, jakie dają im instytucje pozabankowe w tym okresie, jednak nie zawsze te decyzje są dobre. Często po świętach przychodzi czas gorączkowego szukania rozwiązań, które pomogą zwiększyć dochód i spłacić zobowiązanie.

Przyznanie się do błędu może poprawić sytuację

Jeśli zaczynamy mieć świadomość, że pożyczka na święta to był duży błąd, warto nie unikać kontaktu z parabankiem, a wręcz przeciwnie, umówić się z przedstawicielem i uczciwie porozmawiać o zaistniałej sytuacji. Wiele instytucji proponuje rozwiązania, które pomogą wyjść z dołka finansowego przy jednoczesnym uniknięciu zadłużenia. W przypadku chwilówki może to być refinansowanie, czyli przesunięcie terminu spłaty. Przy krótkoterminowych pożyczkach jest to zazwyczaj okres zaledwie od 30. do 60. dni. W przypadku powstania trudności niektóre firmy pożyczkowe zezwalają na podpisanie porozumienia, a co za tym idzie, przełożenia terminu spłaty na późniejszy czas.

Warto również skorzystać z pomocy profesjonalisty. Doradca finansowy posiada doświadczenie w przypadku podobnych sytuacji, co pozwoli zaproponować korzystne rozwiązania.

Jak zdobyć środki na spłatę pożyczki świątecznej?

Jedną z najczęściej wybieranych opcji przez osoby, które mają do spłacenia zaciągnięte zobowiązanie szukają dodatkowego źródła dochodu. Wykorzystują swoje umiejętności i zdolności do prac „po godzinach” lub jeśli to możliwe, biorą nadgodziny i dodatkowe obowiązki w firmie, w której są aktualnie zatrudnieni. Inni szukają oszczędności. Choć bardzo trudno jest oszczędzić w przeciągu dwóch miesięcy, to jednak ci, którzy wybrali pożyczkę ratalną, mogą w ten sposób podreperować domowy budżet. Najlepiej jednak zastanowić się dokładnie przed złożeniem wniosku do instytucji pozabankowej. Święta nie muszą być wystawne, jeśli nas na to nie stać. Warto zaplanować sobie wydatki na ten czas, ponieważ okazać się może, że pożyczka w FamilyLoan wcale nie jest potrzebna.