Najpopularniejsze

Kredyt konsolidacyjna dla zadłużonych – wskazówki i ciekawostki

kredyt konsolidacyjny dla dłużników

Zadłużenie to zawsze powód ogromnego stresu. Telefony od firmy windykacyjnej, listy ponaglające uregulowanie zaległości i wizja zajęcia komorniczego często spędzają sen z powiek. Choć najlepszym sposobem na uniknięcie takich sytuacji jest nie korzystanie z kredytów konsolidacyjnych, to w praktyce oczywistym jest, że niekiedy zobowiązania tego typu są niemal niezbędne. W dzisiejszym artykule przedstawiamy ciekawe informacje dotyczące jednego z najlepszych sposobów na wyjście z długów – konsolidacji.

Konsolidacja jeszcze przed zadłużeniem

Wszelkie zaległości w spłacie i zadłużenia są dla banków powodem do odmowy jakiejkolwiek pomocy. Zaufanie klientowi, który już ma problemy ze spłatą jest praktycznie niemożliwe. Dlatego właśnie wszyscy doradcy finansowi zalecają, by z bankiem lub inną instytucją udzielającą kredytów konsolidacyjnych skontaktować się jeszcze przed powstaniem zadłużenia. Jeśli więc kredytobiorca traci pracę lub poważnie zachoruje, przez co traci jedno źródło dochodu, powinien natychmiast złożyć wniosek o konsolidację wszystkich zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na jakich warunkach

Kredyt konsolidacyjny uzyskiwany przez osoby już zadłużone związany jest ze spełnieniem kilku warunków. Jednym i najważniejszym jest posiadanie gwaranta, czyli osoby, która poręczy naszą solidność. To właśnie od poręczyciela wymaga się najwięcej. Musi on:

  • mieć od 18 do 75 lat

  • mieć obywatelstwo polskie i zamieszkiwać na terenie Polski

  • nie być w stanie upadłości konsumenckiej

  • posiadać nieruchomość lub dobrą zdolność kredytową.

Wymagania te są tak rygorystyczne, ponieważ gwarant stanowi również zabezpieczenie w przypadku niesolidności pożyczkobiorcy:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał” (art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r)1

Konsolidacja – na czym polega?

Ciekawostką jest, że firma pożyczkowa, która udzieli kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych tak naprawdę spłaca za nas wszystkie zobowiązania, a zsumowanie ich daje kwotę pożyczki, którą udziela nam w ramach konsolidacji.

1https://www.arslege.pl/istota-umowy-poreczenia/k9/a6399/