Najpopularniejsze

Kredyt z poręczycielem gotówkowy w 3 krokach

kredyty gotówkowe z poręczycielem

Zaciągniecie zobowiązania przy posiadaniu zadłużenia, a więc dużej ilości zobowiązań, nawet jeśli płacone są w terminie, nie należy do łatwych. Banki sprawdzające bazy i oceniające zdolność kredytową klienta bardzo często odmawiają udzielenia zobowiązania. Powodem jest ryzyko niepłacenia rat w terminie. Istotne jest również źródło dochodów. Banki wymagają umowy o pracę, natomiast firmy pożyczkowe biorą pod uwagę każde, regularne wpływy na konto.

1. Wybranie firmy pożyczkowej

Choć zdecydowanie mniej firm pożyczkowych oferuje kredyt z poręczycielem, to jednak jest w czym wybierać. Podstawową zasadą znalezienia atrakcyjnej propozycji jest dokładne przeanalizowanie wszystkich. Wybranie pierwszej, której wymagania spełniamy może sprawić, że poniesiemy o wiele wyższe koszty pozaodsetkowe, niż w przypadku innych ofert. Warto zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, ale też na szczegółowe warunki umowy, a więc możliwość przedterminowego spłacenia zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy też opcja wydłużenia okresu kredytowania.

2. Znalezienie poręczyciela

To bardzo trudny etap, ponieważ niewiele osób zgadza się przejąć obowiązek spłacania zobowiązania, jeśli kredytobiorca okaże się niesolidnym klientem. Poręczyciel stanowi nie tylko potwierdzenie rzetelności wnioskującego, ale przede wszystkim zabezpieczenie przed stratami finansowymi – art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. wskazuje, że:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.

Oprócz ryzyka spłacania zobowiązania, poręczyciel ma także zmniejszoną zdolność kredytową na czas zaciągniętego kredytu przez osobę, o której poświadczył.

3. Złożenie wniosku o kredyt z poręczycielem gotówkowy z poręczycielem

Wniosek można złożyć w placówce lub przez internet. Druga opcja jest o wiele korzystniejsza, ponieważ nie wymaga wyjścia z domu i dopasowania terminów obu osób. W formularzu należy wskazać dane wnioskującego i poręczyciela.