Najpopularniejsze

Pożyczki przez internet dla zadłużonych – najczęściej zadawane pytania

Pożyczki przez internet dla zadłużonych

Osoby zadłużone nie muszą obawiać się, że uzyskanie gotówki w ich trudnej sytuacji finansowej będzie niemożliwe. Co prawda banki i wiele firm pożyczkowych sprawdza bazy z informacjami o historii kredytowej, jednak są również takie, które opierają swoją ocenę klienta na zupełnie innych danych. W dzisiejszym artykule rozwiejemy wątpliwości osób zadłużonych na temat przeznaczonych dla nich produktów finansowych.

Jeśli nie BIK, to co jest podstawą oceny ryzyka wnioskującego o pożyczkę?

Polskie prawo narzuca na wszystkie instytucje finansowe obowiązek oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania klientowi. Nie precyzuje jednak, w jaki sposób można to uczynić. Art. 9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715) wskazuje dwie możliwości – bazy oraz informacje od klienta:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.

Wiele firm pożyczkowych znalazło więc rozwiązanie, jakim jest oświadczenie o dochodach. Wnioskujący tworzy dokument samodzielnie, nie wymagane są żadne dodatkowe zaświadczenia i potwierdzenia wysokości i źródła dochodów od pracodawcy.

Czy pożyczkę przez internet dla zadłużonych można otrzymać nie mając umowy o pracę?

Tak. Źródłem dochodu nie musi być umowa o pracę. Wiele firm pożyczkowych uwzględnia dochody pozyskiwane ze świadczeń, stypendiów czy wynajmowanej nieruchomości.

Ile najwięcej pożyczyć może osoba zadłużona?

W przypadku chwilówek i pożyczek ratalnych maksymalna kwota to około 5000 zł. Dla osób zadłużonych dostępne są również pożyczki długoterminowe na kwoty do nawet kilkuset tysięcy złotych. Otrzymać je można wyłącznie z poręczycielem.